Bebek sahibi ailelerin, bebeklerini evde olmadıkları zaman görüntülü olarak takip edebilmelerini sağlayan bir güvenlik kamerasıdır Bebek Kamerası Özellikle, sık sık dışarı çıkması gereken ya da yoğun olarak çalışan ailelerin kullandığı bu teknolojik cihazların bazı modelleri, görüntünün yanı sıra ses takibi yapmanızı da sağlıyor.

 Bebek takibi için ilk geliştirilen cihazlar aslında bebek kameraları değildi. Önce bebek telsizleri icat edildi. Ancak bebek telsizleriyle yalnızca sesli takip yapılabildiği için yetersiz kaldı. Sonrasında geliştirilen bebek kamerası teknolojisi hem ses hem de görüntü hizmeti verdiğinden, anne babaların bu ihtiyacını karşılamak için son derece yeterli bir teknoloji olmuştur.

BESTA KABLOSUZ KAMERA

Bebek Kameraları Nasıl Çalışır?

 Bebek kameraları iki sistemle çalışmaktadır. Cihazlardan biri bebek ya da verici ünitesidir, diğeri ise ebeveyn ya da alıcı ünitesidir.

 Verici ünitesi bebeğin bulunduğu odaya yerleştirilir. Alıcı ünitesi olarak ise genellikle telefon, tablet ya da bilgisayar kullanılır.

 Verici ünitesiyle yani bebek kamerasıyla bebeğin görüntü ve sesleri radyo dalgalarıyla ya da kablosuz bağlantıyla alıcı ünitesine görüntü ve ses olarak iletilir.

 Çoğunlukla alıcı ünitesi olarak cep telefonu kullanılması Bebek Kamerası takibinin nerede olursanız olun 7/24 yapılabilmesini sağlar.

 Ebeveynler için bebeklerinden daha değerli bir varlık yoktur. Bu yüzden onların her hareketini bilmek ve güvende olduklarından emin olmak isterler. Bebeklerini istedikleri zaman kontrol edebilmelerini sağlayan bebek kamerası kullanımı da bu sebepten dolayı oldukça gereklidir.

Bebek kamerası